- Inne

Dzień Małego Policjanta – funkcjonariusze spełnili marzenie Janka!

Janek dzielnie walczy z bardzo poważną chorobą. W ubiegłym roku, gdy policjanci z zabrzańskiej komendy dowiedzieli się, że jego marzeniem jest zostać policjantem, postanowili je spełnić i złożyli mu wizytę w domu. Tym razem dzięki poprawie jego stanu zdrowia to Janek wraz z rodzeństwem i rodzicami mógł odwiedzić mundurowych w siedzibie zabrzańskiej komendy.

Policjanci już wcześniej przygotowali się na wizytę małego Janka, a całej akcji nadali kryptonim „Dzień Małego Policjanta”. Spotkanie rozpoczęło się w gabinecie komendanta, gdzie gospodarz zabrzańskiej jednostki insp. Dariusz Kopeć przywitał swoich gości oraz krótko opowiedział o tym, jak wygląda praca mundurowych. Następnie policjanci oprowadzili go po jednostce, opowiadając o swoich zadaniach. Podczas wizyty nie zabrało też prezentacji policyjnych radiowozów oraz motocykli. Janek zadawał pytania i mógł bliżej poznać na pracę stróża prawa. Dodatkową atrakcją był dla niego wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej Zabrze-Mikulczyce. Dzięki wsparciu strażaków Janek mógł też wcielić się w ich rolę, bo jak powszechnie wiadomo, policjanci bardzo często współpracują ze strażakami.

Janek Palej jest uroczym chłopcem, który musi stawić czoła bardzo poważnej chorobie – neuroblastomie. Chłopczyk w swojej walce o zdrowie wspierany jest przez fundację Iskierka. Pod tym linkiem można znaleźć informacje dla osób, które chciałyby wspomóc go w jego powrocie do zdrowia.


Fot.: ZABRZE112.pl, KMP w Zabrzu
Źródło: KMP w Zabrzu