- Zdarzenia

30-latka uderzyła w bariery na DTŚ – Winny nieznany kierowca! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Wczoraj, w poniedziałek 17 lipca na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej doszło do groźnego zdarzenia, w wyniku którego jeden pojazd zakończył drogę na barierach energochłonnych.

O godzinie 14:47 oficer dyżurny zabrzańskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Drogowej Trasie Średnicowej w kierunku Katowic, przed zjazdem na Rondo Sybiraków. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano służby. Jeden z pojazdów znajdował się w barierach energochłonnych.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nieznany kierowca jadąc nieznanym pojazdem miał nieprawidłowo zmieniać pas ruchu tym samym doprowadzając do utraty panowania nad pojazdem 30-letniej kierującej samochodem marki Mazda, która w następstwie tego uderzyła w barierę. — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Na miejscu prowadzone były oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu przy udziale technika kryminalistyki zabrzańskiej komendy. Do zdarzenia zadysponowano również dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia m.in. neutralizując powstałe wycieki z pojazdów.

Siły i Środki: