- Zdarzenia

Potrącenie na Monte Cassino – Nowe ustalenia policji! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Wczoraj, w poniedziałek 17 lipca na skrzyżowaniu ulicy Pośpiecha i al. Bohaterów Monte Cassino doszło do potrącenia, w wyniku którego rowerzystka z obrażeniami trafiła do szpitala.

O godzinie 16:33 oficer dyżurny zabrzańskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu na skrzyżowaniu ulicy Księdza Pawła Pośpiecha i al. Bohaterów Monte Cassino. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano służby. 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 50-letnia kierująca samochodem marki Dacia Duster wyjeżdżając z ulicy Księdza Pawła Pośpiecha nie udzieliła pierwszeństwa 44-letniej rowerzystce jadącej al. Bohaterów Monte Cassino w kierunku 3 maja tym samym doprowadzając do potrącenia. Rowerzystka w wyniku zderzenia doznała skręcenia stawu skokowego. 44-latka została przewieziona przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Wstępnie zdarzenie kwalifikuje się jako wypadek. — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Na miejscu prowadzone były oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu przy udziale technika kryminalistyki zabrzańskiej komendy. 

Siły i Środki: