- Zdarzenia

Groźny wypadek z udziałem motocykla – Dwie osoby trafiły do szpitala! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Dziś, w piątek 30 czerwca na skrzyżowaniu ulic 3 Maja, Marcina Lutra oraz Zygmunta Krasińskiego doszło do wypadku z udziałem motocykla w wyniku którego dwie osoby trafiły do szpitala.

Zastęp 671[S]21 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu wracając ze zdarzenia dotyczącego gniazda os, będąc na wysokości przystanku tramwajowego 3 Maja szpital zauważył zdarzenie drogowe, poinformował dyżurnego i przystąpił do działań – przekazuje nam KM PSP.

Nasze działania polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przed przyjazdem Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz neutralizacji płynów powstałych w wyniku zdarzenia. W trakcie prowadzonych działań na miejsce zadysponowano dodatkowy zastęp 671[S]25 – dodaje KM PSP.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że doszło do zdarzenia z udziałem motocykla oraz prawdopodobnie autobusem komunikacji miejskiej . W wyniku obrażeń dwie osoby podróżujące motocyklem trafiły do szpitala. Ruch na miejscu jest utrudniony, prowadzone są czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. — przekazuje nam mł. asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Siły i Środki: