- Zdarzenia

Pościg ulicami dwóch miast zakończony przez zabrzańskich policjantów! – Mężczyznę pod wpływem zatrzymano pod Centrum Handlowym! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Dziś, w sobotę 1 lipca kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się do kontroli na terenie Gliwic, do pościgu włączyły się zabrzańskie patrole!

Około godziny 15:40 na terenie miasta Gliwice jeden z patroli próbował zatrzymać do kontroli kierującego samochodem osobowym Ford, ten nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę. Przez około godzinę trwały poszukiwania pojazdu wraz z kierującym, zorganizowano obławę również na terenie Miasta Zabrze — przekazuje nam mł. asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Pojazd chwilę przed godziną 16:40 zauważyli funkcjonariusze z II oraz IV Komisariatu Policji w Zabrzu, rozpoczęli pościg, który zakończył się na terenie parkingu Centrum Handlowego przy ul. Plutonowego Ryszarda Szkubacza. Mężczyzna został zatrzymany, jak się okazało był on pod wpływem alkoholu. Dokładne stężenie substancji dzięki któremu będzie można określić kwalifikacje czynu będzie znane dopiero w późniejszym czasie po przebadaniu na komendzie – dodaje Strzodka.

Na miejscu oprócz dwóch patroli z Komisariatów Policji zjawiły się również patrole Wydziału Ruchu Drogowego Zabrzańskiej oraz Gliwickiej Komendy Policji.

Siły i Środki: