- Zdarzenia

Interwencja na Tuwima – w budynku wyczuwalny był specyficzny zapach!

Zabrze. W niedzielę, 1 maja na ul. Tuwima swoją interwencje prowadzili strażacy, na miejscu interweniowało pięć zastępów.

Wczoraj (01.05) około godziny 19:41 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu przyjęło zgłoszenie dotycząc zapachu nieznanej substancji na klatce schodowej w jednym z budynków przy ul. Tuwima. Na miejsce zadysponowano zastępy – informuje nas mł. asp. Krzysztof Migas z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu nie stwierdzono obecności substancji niebezpiecznej. W działaniach udział wzięło łącznie pięć zastępów, cztery z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kończycach. Ostatni zastęp do bazy wrócił o godzinie 20:41– mówi Młodszy Aspirant.

Siły i Środki:

Wcześniej pisaliśmy:

Aktualizacja (godz. 20:40): Działania zostały zakończone.

Na miejscu interweniuje pięć zastępów straży pożarnej, w tym cztery z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kończycach. Na chwile obecną brak jest szczegółowych informacji na temat prowadzonych działań oraz treści zgłoszenia. Ruch jest obecnie zablokowany, brak jest również informacji na temat osób poszkodowanych. Szczegóły zdarzenia dostępne wkrótce!