- Zdarzenia

Interwencja policjantów przy Nocznickiego – mężczyzna nie miał maseczki! [VIDEO]

Wczoraj policjanci z II Komisariatu Policji w Zabrzu patrolując ulice Tomasza Nocznickiego zauważyli mężczyznę, który będąc w sklepie miał nie stosować się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Policjanci z „dwójki” widząc to podjęli interwencję w stosunku do mężczyzny – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Mężczyzna nie chciał współpracować z funkcjonariuszami, nie wykonywał ich poleceń ani nie chciał podać swoich danych osobowych. Jeżeli policjant ujawni wykroczenie, to możemy odmówić przyjęcia mandatu ale nie możemy odmówić podania swoich danych osobowych. Ma to związek z ustaleniem tożsamości osoby co do której podejmowana jest interwencja, ponieważ może ona być np. osobą poszukiwaną, czy ściganą listem gończym itp… Jeżeli ustalenie tożsamości w miejscu interwencji jest niemożliwe, wtedy taka osoba zabierana jest na komisariat celem weryfikacji. Funkcjonariusze zaczęli stosować środki przymusu bezpośredniego w celu zatrzymania mężczyzny, aby ustalić jego dane. Po czasie mężczyzna odpuścił i zaczął współpracować, podał swoje dane osobowe więc policjanci przestali stosować śpb w stosunku mężczyzny. Ponieważ uznali, że być może uda się im zakończyć interwencję na miejscu, bez doprowadzania mężczyzny na Komisariat.

Za popełnione wykroczenia przez mężczyznę zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu z art. 116 KW, art. 65 KW oraz art. 65a KW – podsumowuje Młodszy Aspirant.


Poniżej fragment nagrania z tej interwencji:


Vid. Facebook/Stanisław Pasek