- Zdarzenia

Pożar kamienicy w Mikulczycach – ogień wydobywał się z okien!

Zabrze. W niedzielę 6 marca na ulicy Bałtyckiej doszło do pożaru jednej z kamienic. Poszkodowane zostały cztery osoby.

O godzinie 22:31 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na drugim piętrze przy ul. Bałtyckiej. Na miejsce zadysponowano zastępy – przekazuje nam st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce oraz rozpoznaniu potwierdzono zgłoszenie, nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji 2 osób znajdujących się w budynku oraz jednoczesnym podaniu prądów wody a następnie przewietrzeniu budynku – dodaje Starszy Kapitan.

Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia, zniszczeniu uległo wyposażenie mieszkania, okopcona została klatka schodowa oraz elewacja, a mieszkanie poniżej zalane. Przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej budynek samodzielnie opuściło 11 osób – mówi Strugacz.

Działania w których udział wzięło łącznie 21 strażaków w tym pięć zastępów, cztery z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu oraz jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikulczycach zakończono o godzinie 2:40. W zdarzeniu poszkodowane zostały cztery osoby które z podejrzeniem zatrucia gazami pożarowymi zabrane zostały przez przybyłe na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala celem dalszej diagnostyki – podsumowuje Oficer.

Fot. Gł. – poglądowe ZABRZE112.pl
Fot. w Art. KM PSP Zabrze


Siły i Środki: