- Zdarzenia

Jechał bez uprawnień i pod wpływem narkotyków – złapali go wywiadowcy!

Zabrze. W poniedziałek, 4 kwietnia na ul. Pileckiego zabrzańscy wywiadowcy dokonali kontroli drogowej, w trakcie której odkryli kilka przewinień.

Zatrzymany przez zabrzańskich wywiadowców mężczyzna „wpadł” w ręce policjantów podczas kontroli drogowej. Stróże prawa zabezpieczyli przy nim narkotyki w postaci marihuany. Ponadto przeprowadzone badanie testerem wskazało, że wsiadając za kierownicę, zatrzymany mężczyzna był pod wpływem środków odurzających.

W poniedziałek po godzinie 16.00 na ulicy Pileckiego policjanci z Zespołu Wywiadowców zabrzańskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki chevrolet. Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec Zabrza. Jak się okazało nie miał uprawnień do kierowania za to miał przy sobie narkotyki w postaci marihuany. Ponadto kierował pojazdem, będąc pod jej wpływem, co potwierdziło wstępne badanie wykonane narkotesterem. W tej sytuacji pobrana została krew do badań. 21-letni mieszkaniec Zabrza będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających i kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.