- Zdarzenia

W trakcie połączenia stracili kontakt z sąsiadka – zaalarmowali służby!

Zabrze. W piątek, 1 kwietnia w Kończycach w jednym z budynków przy ul. Paderewskiego interweniowały służby, zgłoszenie dotyczyło starszej kobiety.

W piątek o godzinie 16:05 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie, o kobiecie mieszkającej na ul. Paderewskiego która w trakcie połączenia telefonicznego gorzej się poczuła, a teraz nie można się z nią połączyć. Na miejsce skierowano służby – przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Jak ustalił operator 81-letnia kobieta w trakcie połączenia zaczęła mocno kaszleć, połączenie nagle zostało przerwane. Kobieta po próbie ponownego kontaktu już nie odebrała ani nie otwierała drzwi. Po przybyciu patrolu na miejsce, stwierdzono brak możliwości dostania się do środka. Do pomocy Policji w otwarciu mieszkania zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu – dodaje Młodszy Aspirant.

W międzyczasie na miejsce przybył również Zespół Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Po otwarciu mieszkania wewnątrz zastano 81-letnią kobietę która według ustaleń ratowników dostała zawału. Kobietę przetransportowano do szpitala – podsumowuje Oficer.

Siły i Środki: