- Zdarzenia

Jechali z pacjentem do szpitala na sygnale – Wymusiła im kierująca! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Dziś, 21 grudnia na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Sienkiewicza doszło do zderzenia z udziałem ambulansu jadącego na sygnale!

Nasz ambulans jechał z pacjentem w K1 (Kod Pierwszy) do Śląskiego Centrum Chorób Serca. Gdy na prostej drodze z przeciwnego kierunku drogę zajechała im kierująca chcąca skręcić w lewo, doprowadziła tym samym do zderzenia — przekazuje nam Dyrektor WPR Katowice Łukasz Pach, będący na miejscu zdarzenia.

Na miejsce natychmiast zadysponowano drugi Ambulans aby mógł przejąć pacjenta z objawami Ostrego Zespołu Wieńcowego oraz dokończyć transport, w trakcie tych czynności doszło u niego do Zatrzymania Krążenia, następstwem czego niezbędna była defibrylacja oraz resuscytacja, która na szczęście okazała się skuteczna, a mężczyzna trafił do szpitala.

Jak ustalili funkcjonariusze Policji, kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen Passat jadąc ulicą 3 Maja w kierunku Kończyc chcąc skręcić w lewo w ulicę Sienkiewicza nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, tym samym doprowadzając do zderzenia z Ambulansem marki Mercedes należącym do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, który poruszał się z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.

Kierująca Volkswagenem za to zdarzenie ukarana została 1500 złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.