- ŚLĄSK

Karambol na DK88, jeden z samochodów wylądował w rowie! Droga jest zablokowana!

Około godziny 9:00 na Drodze Krajowej nr 88, pomiędzy ul. Tarnogórską a węzłem z A1 w Gliwicach doszło do zderzenia czterech pojazdów. Na miejsce zadysponowano służby.

Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że doszło do zderzenia czterech pojazdów, trzech osobowych oraz jednego dostawczego. Pojazdami łącznie podróżowały cztery osoby z czego dwie trafią do szpitala. Jedna z osób w chwili dotarcia naszych zastępów na miejsce zdarzenia znajdowała się w pojeździe. Strażacy musieli wykonać dostęp do osoby za pomocą sprzętu hydraulicznego. Obecnie znajduję się ona pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego – przekazuje nam kpt. Damian Dudek Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Gliwicach.

Do zdarzenia doszło na tak zwanym czarnym punkcie przy wjeździe oraz zjeździe z Autostrady A1. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Toyota jadąca prawym pasem w kierunku Bytomia straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w jadącego lewym pasem busa marki Renault Master, jego siła odrzutu sprawiła, że ten zjechał na przeciwległy pas zderzając się z samochodem osobowym marki Skoda Superb, która w wyniku zderzenia wyjechała do rowu, kończąc na boku. Dodatkowo koło oderwane z Mastera uderzyło w Forda Mondeo — przekazuje nam podinsp. Marek Słomski, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Na szczęście żaden uczestnik nie doznał poważnych obrażeń, zdarzenie kwalifikujemy jako kolizję. Obecnie trwa sprzątanie miejsca zdarzenia, droga zablokowana będzie jeszcze przez 40-60 minut (Stan na : 10:00) – dodaje Słomski.

Fot. poglądowe ZABRZE112.pl