- ŚLĄSK

Pożar domu na Woźniaka – w środku znajdował się człowiek!

Bytom. W nocy, 4 stycznia na ul. Woźniaka doszło do pożaru domku jednorodzinnego. Jak się okazało, w środku znajdował się lokator.

Wczoraj o godzinie 22:51 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o pożarze domku jednorodzinnego na ul. Woźniaka. Na miejsce skierowano zastępy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono pożar pomieszczeń na parterze dwukondygnacyjnego budynku. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej, gazu oraz wody do budynku i podaniu prądu wody na palące się drzwi i pomieszczenia wewnątrz budynku.

Jednocześnie przystąpiono do przeszukania obiektu – w kuchni znaleziono nieprzytomnego lokatora, bez funkcji życiowych, którego ewakuowano na zewnątrz. Lekarz stwierdził zgon poszkodowanego. Brak innych osób poszkodowanych.

Pożar ugaszono, a budynek oddymiono i przewietrzono. Następnie wykonano pomiary, w tym kamerą termowizyjną, nie stwierdzając występowania mierzonych szkodliwych substancji oraz podwyższonej temperatury.

W działaniach udział wzięło:4 zastępy PSP, 17 strażaków, Policja, ZRM, Pogotowie Gazowe, Prokurator

Źródło & Fot. KM PSP Bytom