- Zdarzenia

Kolizja na DTŚ!

Do dyżurnego Policji o godzinie 6:09 wpłynęło zgłoszenie o kolizji na DTŚ w kierunku Gliwic, na wysokości Elektrociepłowni. Na miejsce skierowano patrol Policji oraz zadysponowano 3 zastępy JRG Zabrze.

Funkcjonariusze ustalili, że 23-letnia kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzyła w bariery energochłonne oraz zahaczyła o pojazd ciężarowy marki Scania.

Kierująca Volkswagenem została zabrana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. 23-latka została ukarana mandatem za spowodowanie kolizji.

W wyniku tego zdarzenia doszło do drugiej kolizji. Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą chcąc uniknąć zderzenia z pojazdami biorącymi udział w poprzedniej kolizji zmienił nieprawidłowo pas ruchu, w wyniku czego zmusił 50-letniego kierującego samochodem osobowym marki Opel do gwałtownej zmiany pasa ruchu, w wyniku czego uderzył w samochód osobowy marki Kia prowadzony przez 51-latka. Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112 sierż. sztab. Sebastian Bijok z KMP w Zabrzu.