- Zdarzenia

Nocny pożar na Zaborzu – Jedna osoba w szpitalu!

Wczoraj o godzinie 23:05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na 4 piętrze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Korczoka 57B.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy JRG Zabrze 671[S]22, 27, 51. Po przybyciu na miejsce zastano cały pokój objęty ogniem oraz 38-letnią kobietę na balkonie. Kobieta została ewakuowana przy użyciu drabiny mechanicznej. Działania strażaków polegały na wejściu do mieszkania i przeszukania go w celu znalazenia osób w środku. Strażacy znaleźli w mieszkaniu nieprzytomnego 42-latka, który został wyniesiony przez nich na zewnątrz po czym została mu udzielona pierwsza pomoc.

Nieprzytomny poszkodowany został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego, z zachowanymi czynnościami życiowymi. Mieszkanie samodzielnie opuściły także dzieci w wieku 6 i 8 lat, które uciekły na klatkę schodową.

W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie salonu. Działania zakończono o godzinie 1:15. Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112 st. kpt. Wojciech Strugacz z KM PSP w Zabrzu.

Fot. Jolanta M.