- ŚLĄSK

Lądowanie LPR w centrum Gliwic!

Wczoraj około godziny 14:40 do oficera dyżurnego Policji w Gliwicach dotarło zgłoszenie o ujawnieniu przez świadków pobitego, nieprzytomnego mężczyznę znajdującym się na klatce schodowej przy ulicy Błogosławionego Czesława.

Na miejsce zadysponowano patrole Policji, Zespół Ratownictwa Medycznego, prokuratora oraz policyjną ekipę dochodzeniowo-śledczą. Szybko ustalono tożsamość pobitego, to 38-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Gliwicach zgłoszenie wpłynęło o godzinie 15:38, dotyczyło ono zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na skrzyżowaniu ulic Stanisława Konarskiego, Częstochowskiej i Wrocławskiej.

Do zdarzenia zadysponowano zastęp JRG 1 Gliwice 451[S]44 i zastęp JRG 2 Gliwice. Śmigłowiec Ratownik-23 zabrał poszkodowanego do jednego ze śląskich szpitali.

Kryminalni z III komisariatu zatrzymali już podejrzanego o dokonanie przestępstwa 42-letniego mieszkańca Gliwic. Trafił on do policyjnego aresztu. O jego najbliższych losach zdecydują teraz prokurator i sąd

Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl kpt. Damian Dudek oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

Źródło dodatkowe: KMP Gliwice