- ŚLĄSK

Potrącenie dziecka w Bytomiu – ląduje LPR!

W Bytomskiej dzielnicy Miechowice ląduje śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ma to związek ze zderzeniem drogowym w którym uczestniczyło dziecko, na miejscu ląduje Ratownik-4 z bazy w Katowicach.

Zdarzenie ma miejsce na ul. Frenzla, pracują przy nim m. in. również zastępy z JRG Bytom, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja! Na chwilę obecną stan zdrowia dziecka nie jest znany, o szczegółach będziemy Państwa informować!

Zdjęcie z miejsca zdarzenia

#AKTUALIZACJA 14:00
O godzinie 12:22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu dziecka przy ulicy Frenzla. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Bytom, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Po dotarciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, asyście w czynnościach medycznych Zespołowi Ratownictwa Medycznego oraz późniejszym zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach brało udział 6 strażaków, zakończyły się one krótko przed godziną 14.

Poinformował w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl mł. asp Wojciech Krawczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

#AKTUALIZACJA 13:45
Śmigłowiec właśnie wystartował, z młodym pacjentem udaje się do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.