- ŚLĄSK

Mężczyzna wszedł na wieżę przy kościele, miał przy sobie „granat” – Do akcji weszli kontrterroryści! [ZDJĘCIA]

Gliwice. Dziś, przy ul. Franciszkańskiej miała miejsce interwencja służb związana z mężczyzną który wdrapał się na wieżę, jednocześnie posiadając przedmiot przypominający granat.

Dziś o godzinie 17:41 do oficera dyżurnego Policji w Gliwicach wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie który wdrapał się na wieżę z dzwonami przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Franciszkańskiej – przekazuje NaszeMiasto.pl podinsp. Marek Słomski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Mężczyzna groził samobójstwem, na miejscu pojawiły się patrole Policji, zabrzański Zespół Ratownictwa Medycznego z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, zastępy Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w tym OSP Gliwice-Ostropa i policyjni negocjatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Chwilę przed godziną 20 mężczyznę udało się przekonać do zejścia, jednocześnie Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zabezpieczył ładunek do przyjazdu sapera.

Droga na chwilę obecną (godz. 21:00) jest nadal zablokowana, trwają czynności związane z zabezpieczeniem przedmiotu przypominającego granat.

Aktualizacja (godz. 21:22): Działania zakończone, droga została oblokowana.