- ŚLĄSK

Pożar piekarni w Bytomiu – na miejscu interweniowało 5 zastępów! [ZDJĘCIA]

Bytom. W środę, 17 sierpnia doszło do pożaru piekarni przy ulicy Piekarskiej. Na miejscu pracowało 5 zastępów Straży Pożarnej.

Wczoraj (17.08) o godzinie 20:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o pożarze na parterze budynku przy ul. Piekarskiej. Na miejsce zadysponowano zastępy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono pożar lokalu użytkowego na parterze budynku (4 kondygnacje). Wszyscy lokatorzy budynku opuścili go przed przybyciem na miejsce zastępów i nikt nie uskarżał się na dolegliwości.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej i gazu do budynku oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych. Jednocześnie przystąpiono do sprawdzenia lokalu – brak osób poszkodowanych.

Dalsze działania polegały na oddymieniu i przewietrzeniu lokalu, a także sprawdzeniu lokali mieszkalnych w budynku nie stwierdzając zagrożenia. Wykonane pomiary nie wykazały obecności mierzonych szkodliwych substancji oraz podwyższonych temperatur.

Rozebrano ok 15m.kw. sufitu wraz z odeskowaniem, a ze względu na przepaloną instalacje wodną zakręcono dopływ wody do budynku.

W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP (19 strażaków), PRM, Policja, Pogotowie Gazowe.

Fot. mł.bryg. Dawid Polakiewicz/KM PSP Bytom
Źródło: KM PSP Bytom