- ŚLĄSK

Na przejściu dla pieszych potrącił pijaną 13-latkę! [ZDJĘCIA]

Tarnowskie Góry. W poniedziałek, 16 maja na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pijanej 13-latki!

W poniedziałek na oznakowanym przejściu dla pieszych w Tarnowskich Górach doszło do potrącenia pieszej. Poszkodowana, 13-letnia mieszkanka Radzionkowa, została zabrana do szpitala. Kierujący dostawczym busem był trzeźwy. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnią policjanci.

Wczoraj po godzinie 21 na ulicy Wyszyńskiego doszło do wypadku drogowego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący dostawczym fordem, 54-letni tarnogórzanin potrącił 13-letnią mieszkankę Radzionkowa. Dziewczynka została zabrana do szpitala na obserwacje. Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca był trzeźwy. Poszkodowana miała w organizmie blisko promil alkoholu. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnią teraz policjanci, a sprawą nieletniej zajmie się sąd rodzinny. 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Szczególnie po zmroku widoczność na drodze jest ograniczona. Stosowanie elementów odblaskowych może znacząco wpłynąć na naszą widoczność, a ograniczenie prędkości przez kierujących pozwoli na szybką reakcję w przypadku nagłej sytuacji na drodze. Bądźmy odpowiedzialni. 

Źródło: KPP Tarnowskie Góry