- ŚLĄSK

Śmiertelny karambol Tirów na Autostradzie – lądował śmigłowiec LPR!

Kleszczów. We wtorek, 17 maja na Autostradzie A4 doszło do zderzenia trzech pojazdów ciężarowych, w wyniku czego jeden z kierowców poniósł śmierć na miejscu.

Chwilę przed godziną 2 w nocy do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu pojazdów ciężarowych na Autostradzie A4 w Kleszczowie. Na miejsce skierowano służby.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Policji wynika, że 43-latek kierujący zestawem marki Renault najechał na tył stojącego na pasie awaryjnym samochodu ciężarowego marki Volvo wypełnionego ładunkiem drewna opałowego, który prawdopodobnie uległ awarii.

Z kolei w renaulta wjechała nadjeżdżająca scania. Niestety, kierowca tego ostatniego pojazdu zginął na miejscu. Ranny kierowca ciężarowego renault trafił do szpitala, gdzie transportował go śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

Na miejscu nadal pracują policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza i prokurator, wezwano też biegłego od rekonstrukcji wypadków drogowych. Wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego karambolu zajmuje się Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

Aktualizacja (godz. 11:50): Prawy pas został odblokowany.

Źródło KMP Gliwice
Fot. KMP Gliwice, KM PSP Gliwice, KWP Katowice, Gliwice Na Sygnale