- Zdarzenia

Nie ustąpił pierwszeństwa – trafił do szpitala!

Zabrze. W piątek, 16 września na ul. Makoszowskiej doszło do zderzenia trzech pojazdów, na miejscu interweniowały służby.

W piątek (16.09) o godzinie 5:20 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów na ulicy Makoszowskiej. Na miejsce zadysponowano służby — przekazuje nam mł. asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Jak ustalili funkcjonariusze, 37-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej kierujący motorowerem marki Peugeot w trakcie wykonywania manewru skrętu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu przed nadjeżdżającym samochodem marki Audi kierowanym przez 57-letniego mieszkańca Zabrza. Następnie w wyniku zderzenia oraz odbicia uderzył w kolejny pojazd, tym razem marki Volkswagen kierowany przez 42-letniego mieszkańca Zabrza – dodaje Strzodka.

37-latek w wyniku odniesionych obrażeń, m.in. złamania kości lewej nogi, został przetransportowany do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Funkcjonariusze sporządzili dokumentacje z miejsca zdarzenia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Referat ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu – podsumowuje Aspirant.

Fot. poglądowe ZABRZE112.pl