- Zdarzenia

Nietrzeźwy nastolatek rozbił się na drzewie – trafił do szpitala!

Zabrze. W niedzielę, 2 kwietnia na ulicy Paderewskiego w Zabrzu-Kończycach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego.

W niedzielę (02.04) o godzinie 00:58 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z drzewem na ulicy Paderewskiego. Na miejsce skierowano patrol Policji oraz zadysponowano zastępy JRG Zabrze i Zespół Ratownictwa Medycznego — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Po przybyciu zastępów Państwowej Straży Pożarnej na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. Na miejscu zdarzenia był już obecny Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania Strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyciągnięciu osoby poszkodowanej z pojazdu — przekazuje nam st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu

Poszkodowany po zaopatrzeniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego został przetransportowany do szpitala.

Policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Polo nie opanował pojazdu i uderzył w drzewo. Jak się okazało kierowcą miał 17 lat oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że w organizmie nastolatka znajduje się ponad 2 promile alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd — dodaje Bijok.

Siły i Środki:


Fot. poglądowe ZABRZE112.pl