- Zdarzenia

Nietypowe interwencje służb w Sylwestra!

W sylwestra (31.12.2021r.) służby ratownicze interweniowały przy dwóch podobnie brzmiących zgłoszeniach!

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godzinie 16:35 do oficera dyżurnego Policji, według zgłoszenie maszynista poinformował kierownika pociągu relacji Katowice-Gliwice, że widział osobę leżącą przy torach kolejowych. Na miejsce skierowano patrol Policji oraz zastępy JRG Zabrze  – przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Strażacy i Policjanci przeszukali teren przy torach kolejowych i nie ujawniono żadnej osoby w tym rejonie, na pociągu nie ujawniono także żadnych uszkodzeń oraz śladów potrącenia osoby. Maszynista był trzeźwy.

Drugie zgłoszenie wpłynęło po godzinie 17 do dyżurnego Policji, według zgłoszenia na placu Słowiańskim osoba miała rzucić się pod tramwaj. Na miejsce skierowano patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego – dodaje Młodszy Aspirant.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna miał się oprzeć o stojący tramwaj, a następnie przewrócić. Mężczyzna ze względu na stan zdrowia – dziwne zachowanie, został przewieziony do szpitala psychiatrycznego.