- Zdarzenia

Nocny pościg w Zabrzu, padły strzały – areszt dla 67-latki!

Zabrze. W piątek, 18 listopada zabrzańscy Policjanci prowadzili pościg za kierującą, który nie zatrzymała się do kontroli.

W piątek (18.11) przed godziną 20 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Zabrzu na ulicy Legnickiej próbowali zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki Volvo. Kierująca jednak nie reagowała na sygnały dźwiękowe oraz świetlne nadane przez patrol Policji i zaczęła uciekać — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Kobieta skręciła w boczną uliczkę, w pewnym momencie zatrzymała się. Gdy policjant wyszedł z radiowozu i chciał podejść do pojazdu, kierująca ruszyła w kierunku mundurowego i próbowała go potrącić.  

Podczas ponownego pościgu funkcjonariusze oddali strzały w kierunku uciekającego pojazdu, udało się im przestrzelić opony, lecz pojazd dalej się poruszał. Do policjantów z drogówki, którzy prowadzili pościg, dołączył patrol z Komisariatu I Policji w Zabrzu. Funkcjonariusze kilkukrotnie próbowali zatrzymać pojazd.

Pościg udało się zakończyć na ulicy Szymały, kiedy radiowóz wyprzedził uciekający pojazd, a drugi patrol zablokował ten samochód od tyłu. Kobieta nie chciała otworzyć drzwi, więc policjanci musieli wybić szybę, aby ją zatrzymać — dodaje Bijok.

Jak się okazało pojazdem marki Volvo kierowała 67-latka. Niestety w trakcie próby zatrzymania, trzech funkcjonariuszy odniosło obrażenia. Dodatkowo, w wyniku pościgu uszkodzone zostały dwa radiowozy.

Kobiecie pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie, ponieważ odmówiła poddania się badaniu trzeźwości. Przeprowadzone tzw. pasywne badanie wykazało, że 67-latka znajduje się pod wpływem alkoholu. Ponadto w jej pojeździe policjanci znaleźli alkohol.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutów dotyczących: czynnej napaści na policjantów, niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania w stanie nietrzeźwości. W tym tygodniu na wniosek policjantów i prokuratury Sąd Rejonowy w Zabrzu zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące — podsumowuje Oficer Prasowy.


Fot. OSP Makoszowy