- Zdarzenia

Śmiertelne potrącenie na Wolności!

W piątek, 25 listopada na granicy Zabrza i Gliwic doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

W piątek (25.11) około godziny 20:25 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu osoby na ulicy Wolności 8. Na miejsce zadysponowano służby.

Ze wstępnych ustaleń Funkcjonariuszy wynika, że 20-letni mieszkaniec Zabrza kierując samochodem osobowym marki Kia, jadąc od Zabrza w kierunku Gliwic, potrącił 76-letnią pieszą przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych — przekazuje nam podinsp. Marek Słomski, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Niestety mimo wysiłku służb nie udało się uratować 76-letniej zabrzanki. 20-latkowi została pobrana krew do badań w celu ustalenia, czy w momencie zdarzenia nie był pod wpływem środków odurzających — dodaje Podinspektor.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora czynności prowadzili policjanci z drogówki, technik kryminalistyczny oraz biegły z zakresu badania i rekonstrukcji wypadków drogowych. Postępowanie w sprawie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach — podsumowuje Słomski.


Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Zabrzu w sobotę na swoim Facebook’u poinformowało, że w wyniku tego wypadku zginęła dr Alicja Pigoń-Węgiel — wieloletnia wolontariuszka zabrzańskiego hospicjum.


Policjanci po raz kolejny zwracają się z apelem do kierujących pojazdami. W obecnych czasach, gdy ruch samochodowy jest bardzo intensywny, tempo życia ludzi też bardzo się zmieniło – większość z nas gdzieś się spieszy. Musimy więc jeździć z takim skupieniem i taką prędkością, aby dostrzec, przewidzieć zagrożenie, które może pojawić się nagle. Dozwolona prędkość na danym odcinku ulicy/drogi nie zawsze jest prędkością bezpieczną! W okresie jesienno-zimowym przez większość dnia widoczność jest bardzo ograniczona, a piesi mało widoczni.


Fot. Rafał Zakrzewski