- Zdarzenia

Nocne podpalenie kwiaciarni – Policja publikuje nagranie! Rozpoznajesz mężczyznę?

Zabrze. w nocy 16 czerwca chwilę przed północą na ul. Wolności 187 doszło do pożaru kwiaciarni, spaleniu uległ cały magazyn! Policyjni śledczy dążą do ustalenia tożsamości podpalacza.

Zabrzańscy policjanci opublikowali wizerunek sprawcy podpalenia kwiaciarni mieszczącej się przy ul. Wolności 187. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznego na nagraniu mężczyzny.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Komisariatu II Policji w Zabrzu. Jeżeli rozpoznają Państwo mężczyznę na nagraniu, prosimy o kontakt pod nr tel. 47 8543 610, 47 8543 621 lub najbliższą jednostką Policji tel. alarm. 112. Policja gwarantuje anonimowość.
Źródło: KMP ZABRZE


Wcześniej pisaliśmy:

Zabrze. Dziś w nocy 16 czerwca chwilę przed północą na ul. Wolności 187 doszło do pożaru kwiaciarni, spaleniu uległ cały magazyn!

Około godziny 23:40 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze budki z kwiatami przy ul. Wolności 187, na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu. Po przyjeździe zastępów na miejsce potwierdzono zgłoszenie.

Jak przekazał nam Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu mł. bryg. Wojciech Strugacz: Dowódca kierujący działaniami na miejscu stwierdził podpalenie, straty oszacowano na ponad 100 tyś. zł.

Jak wynika z relacji właścicieli: to niemożliwe, że doszło do zwarcia instalacji – to musiało być podpalenie! Według informacji przekazanych przez strażaków właścicielom wynika, że ci również obstawiają wysokie szanse podpalenia. Całkowitemu spaleniu uległ magazyn sąsiadujący z kwiaciarnią, nadpalona została jej ściana oraz sąsiadujące z drugiej strony budki.

W zdarzeniu brak było osób poszkodowanych, natomiast jedna z osób po dotarciu na miejscu poczuła się na tyle źle, że na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, którym poszkodowana trafiła do szpitala celem dalszej diagnostyki. Na miejscu interweniowała również policja, jej wstępne ustalenia opublikujemy wkrótce.

W internecie właściciele lokalu opublikowali zapisy z monitoringu z wizerunkiem sprawcy, proszą o pomoc w rozpoznaniu tej osoby. Zdjęcia zamieszczamy poniżej:

Fot. DB – ZABRZE112.pl, Archiwum Prywatne.

Siły i Środki