- Inne

ETDiE już na zabrzańskich drogach – Sprawdź co ma na sobie stacja diagnostyczna na kółkach!

Od niedawna zabrzańscy Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego dysponują nowym specjalistycznym pojazdem.

Komenda Miejska Policji w Zabrzu wzbogaciła się o pojazd Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii. Komenda Główna Policji zakupiła 53 furgony ETDiE. Zakup radiowozów został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – projekt „Bezpieczniej na drogach – pojazdy Ekip Techniki Drogowej i Ekologii dla Policji”. Koszt zakupu jednego samochodu wraz z wyposażeniem to 595 tysięcy złotych.

Jak podkreślają Policjanci jest to „mini-stacja diagnostyczna na kółkach” , radiowóz będzie głównie wykorzystywany podczas kontroli stanu technicznego pojazdów.

Samochód na swoim wyposażeniu posiada m.in. analizator spalin, dymomierz, miernik poziomu dźwięku pojazdów, przyrząd do badania przepuszczalności światła w szybach, zestaw do zabezpieczania miejsca zdarzenia drogowego, torbę medyczną PSP R0 czy agregat prądotwórczy.

Wewnątrz pojazdu znajdziemy miejsce do pracy biurowej, gdzie można dokumentować przebieg służby czy weryfikować dokumenty.

Podziękowania kierujemy do Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego i Oficera Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu za możliwość zorganizowania sesji zdjęciowej, oraz pomoc w jej realizacji.

Specyfikacja techniczna:
Marka: Volkswagen
Model: Crafter 2.0 TDI
Moc silnika: 177 KM
Zabudowa: AMZ
Rocznik: 2023