- Zdarzenia

Okradli 15-latka, zabrali mu m.in Pieniądze!

Zabrze. W niedziele, 6 lutego doszło do rozboju przy Placu Dworcowym. Poszkodowanym okazał się 15-latek któremu skradziono m.in. pieniądze.

Zabrzańscy policjanci z III Komisariatu oraz Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali wczoraj dwóch sprawców rozboju na 15 latku. Skuteczne zatrzymanie sprawców, było możliwe dzięki skoordynowaniu działań policjantów, przez dyżurnego zabrzańskiej Komendy Policji. Teraz sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj przed godziną 15:00 w rejonie Placu Dworcowego, gdzie dwóch mężczyzn podeszło do 15-letniego chłopaka i doprowadzając go siłą do stanu bezbronności, ukradli mu między innymi słuchawki bezprzewodowe oraz pieniądze. Informację o zdarzeniu otrzymał dyżurny zabrzańskiej Komendy Policji, który natychmiast skierował na miejsce patrole z III Komisariatu oraz Wydziału ruchu Drogowego. Po sprawnym przybyciu na miejsce policjanci zatrzymali jednego z mężczyzn, natomiast po chwili drugi patrol w wyniku pościgu zatrzymał drugiego sprawcę. Okazali się nimi być 35 i 27-letni mieszkańcy Zabrza. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności, a o ich dalszym losie zadecyduje Sąd.

Źródło: KMP Zabrze

Fot. Poglądowe ZABRZE112.pl