- Zdarzenia

Zwarcie instalacji elektrycznej w zakładzie przy ulicy Handlowej!

Zabrze. We wtorek, 8 lutego do zabrzańskich Strażaków wpłynęło zgłoszenie z monitoringu pożarowego. Przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej.

Wczoraj o godzinie 22:39 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zabrzu przyjęło zgłoszenie z monitoringu pożarowego dla jednego z obiektów produkcyjno-magazynowych przy ulicy Handlowej. Na miejsce zadysponowano zastępy Straży Pożarnej – informuje nas mł. asp. Krzysztof Migas z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu.

Po przybyciu i rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w szafie kondenstorów w pomieszczeniu rozdzielni niskiego napięcia znajdującego się w budynku zakładu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu pomieszczeń oraz wykonaniu pomiarów kamerą termowizyjną w pomieszczeniu rozdzielni, nie stwierdzono tam zagrożenia pożarowego – mówi Młodszy Aspirant.

W działaniach udział wzięły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, ostatni zastęp wrócił do bazy o godzinie 23:45 – podsumowuje Migas.

Siły i Środki: