- Zdarzenia

Ona skasowała sygnalizator, on jechał po alkoholu – spotkali się na skrzyżowaniu! [ZDJĘCIA]

Zabrze. W czwartek, na skrzyżowaniu ulic Franciszkańskiej oraz Grunwaldzkiej doszło do nietypowego zdarzenia w którym udział brał rowerzysta.

Wczoraj o godzinie 18:19 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na ul. Franciszkańskiej. Na miejsce skierowano patrol — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Jak ustalili funkcjonariusze 43-letnia kierująca samochodem osobowym marki Toyota nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 60-letniemu rowerzyście i doprowadziła do zderzenia. W wyniku którego samochód uderzył w sygnalizator świetlny i go uszkodził — dodaje Aspirant.

Natomiast w trakcie ustaleń policjanci dokonali sprawdzenia trzeźwości obu kierujących i okazało się, że kierujący rowerem jest w stanie po spożyciu za co został zatrzymany i ukarany mandatem 1000zł. Kierująca samochodem osobowym była trzeźwa — Mówi Bijok.

Policjanci ze zdarzenia sporządzili notatkę służbową, którą teraz zajmie się Referat ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu — podsumowuje Oficer.