- Zdarzenia

Śmiertelny wypadek na DTŚ! [ZDJĘCIA]

Zabrze. W środę, 19 października na DTŚ doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Na miejscu pracują służby ratownicze.

Dzisiaj przed godziną 22 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o wypadku na Drogowej Trasie Średnicowej w kierunku Katowic na wys. wiaduktu przy nowym rondzie na Zaborzu — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nastolatka skoczyła z wiaduktu, a następnie doszło do kontaktu z przejeżdzającym samochodem. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 16-latka poniosła śmierć na miejscu — dodaje Młodszy Aspirant.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci i technik kryminalistyczny. Czynności w sprawie trwają. Na czas prowadzonych działań droga w kierunku Katowic była zablokowana — podsumowuje Bijok.

Pamiętaj!

Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy. Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj!

Gdzie szukać pomocy:

116 123

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godzinach. 14.00 – 22.00

116 111

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108

Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach 14.00 – 20.00

121 212

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

22 635 09 54

Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godzinach 17.00 – 20.00

Źródło dotyczące miejsc, w których można szukać pomocy: pacjent.gov.pl

Siły i Środki: