- Zdarzenia

Pędził ponad 150km/h – zatrzymali go policjanci z grupy „SPEED”

W poniedziałek policjanci z zabrzańskiej drogówki wchodzący w skład policyjnej grupy „SPEED” na DK 88 udaremnili rajd 18-letniego kierującego, który „pędził” ponad 150 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Młody kierujący popełnił także szereg innych wykroczeń drogowych. Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu.

W poniedziałek zabrzańscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wchodzący w skład policyjnej grupy „SPEED”, udaremnili rajd 18-letniego kierującego, który na DK 88 „pędził” ponad 150 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Młody kierujący nie zastosował się również do obowiązku jazdy prawostronnej oraz nie zasygnalizował zmiany pasa ruchu. Ponadto popełnił wykroczenie polegające na zajmowaniu więcej niż jednego pasa ruchu. Nieodpowiedzialne zachowanie 18-latka zarejestrował policyjny wideo rejestrator. Za szereg popełnionych wykroczeń, policjanci drogówki nałożyli na niego mandaty karne na łączną kwotę 1350 złotych oraz 16 punktów karnych.

Grupy SPEED działają w całym kraju. Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideo rejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

Źróło: KMP w Zabrzu
Fot./Vid. KMP w Zabrzu