- Zdarzenia

Finał 10-godzinnej próby samobójczej

O godzinie 9:24 do dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie stojącym po zewnętrznej stronie barierek balkonu na 9 piętrze jednego z wieżowców znajdujących się na ulicy Klonowej. Na miejsce skierowano patrole Policji, 3 zastępy JRG Zabrze 671[S]21, 51, 90 + 671-P7 (przyczepa ze skokochronem) oraz Zespół Ratownictwa Medycznego S04 11.

Po dotarciu funkcjonariuszy na miejsce i potwierdzeniu zgłoszenia oficer dyżurny policji zadysponował do zdarzenia negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, to m.in dzięki nim po 10-godzinnych negocjacjach mężczyzna dał się przekonać i wrócił do środka budynku.

Mężczyzna został przekazany pod opiekę służb medycznych, a następnie w asyście policji przewieziony na konsultację psychiatryczną.

Działania policji przez pewien czas koordynowane były m.in przez Komendanta I Komisariatu Policji oraz przez Kierownika Rewiru Dzielnicowych również I Komisariatu.

Na czas działań służb zamknięty został odcinek ulicy Klonowej, od skrzyżowania z ulicą Ślęczka do skrzyżowania z ulicą Matejki. Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Zabrzu skierował autobus dla mieszkańców, którzy ze względu na zamknięcie budynku na czas działań, nie mogli wrócić do swoich mieszkań.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Na miejscu nie było możliwości rozłożenia skokochronu ze względu na zabudowę i miejsce, w którym stał mężczyzna, ponieważ znajdował się nad daszkiem klatki schodowej.

Poinformowali w rozmowie z redaktorem ZABRZE112.pl mł. asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu oraz st. kpt. Wojciech Strugacz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

2 thoughts on “Finał 10-godzinnej próby samobójczej

Comments are closed.