- Zdarzenia

Pijany Kolumbijczyk spowodował kolizję – grożą mu 2 lata!

Zabrze. W niedzielę 13 listopada na skrzyżowaniu ulic Hagera i Bytomskiej doszło do kolizji.

W niedzielę (13.11) o godzinie 00:56 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o rozbitym pojeździe na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Hagera. Na miejsce skierowano patrol Policji — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Jak ustalili Policjanci, 32-letni obywatel Kolumbii kierując samochodem osobowym marki Ford spowodował kolizję. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie. Wynik badania to 1,2 promila. 32-latek odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości — dodaje Młodszy Aspirant.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących sąd obligatoryjnie orzeka nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych. Wydłużono również okres, na jaki orzekany jest środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, z 10 do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten będzie orzekany określono na poziomie 3 lat.


Fot. poglądowe ZABRZE112.pl