- Zdarzenia

Pościg za pijanym kierowcą – grozi mu 5 lat!

Zabrze. W piątek, 11 listopada zabrzańscy Policjanci prowadzili pościg za kierowcą który nie zatrzymał się do kontroli.

W piątek (11.11) po godzinie 21 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie, że na ulicy Korczoka samochód miał uderzyć w drzewo. Na miejsce skierowano patrol Policji — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Policjanci po przybyciu na miejsce chcieli zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki Mitsubishi. Kierujący jednak nie reagował na sygnały dźwiękowe oraz świetlne nadane przez patrol Policji i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu porzucił swój pojazd na ulicy Korczoka i pieszo podjął dalszą próbę ucieczki. Jednak szybko został dogoniony i zatrzymany. Jak się okazało, pojazdem kierował 33-latek. Policjanci przebadali kierującego na zawartość alkoholu, gdzie okazało się, że w wydychanym powietrzu ma 1,3 promila alkoholu — dodaje Bijok.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Mężczyzna odpowie teraz nie tylko za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, ale również za ucieczkę przed policyjną kontrolą. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych — podsumowuje Młodszy Aspirant.


Fot. poglądowe ZABRZE112.pl