- ŚLĄSK

Pijany Ukrainiec spowodował zderzenie – A następnie zbiegł z miejsca! [ZDJĘCIA]

Paniówki. W sobotę, 4 listopada na granicy ulic Chudowskiej oraz Zabrskiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów wyniku którego jeden z nich dachował!

W sobotę o godzinie 21:14 oficer dyżurny gliwickiej policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów w trakcie manewru wyprzedzania na ul. Zabrskiej w Paniówkach. Poszkodowane zostać miały dwie osoby.

Sprawa prowadzona jest pod kątem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz spowodowania kolizji. Kierujący samochodem osobowym marki Fiat wykonując nieprawidłowo manewr wyprzedzania z nadmierną prędkością doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Ford w którym podróżowało małżeństwo. – przekazuje se.pl podinsp. Marek Słomski, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Osoby z Forda zostały przewiezione do szpitala przez przybyłe na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego, na szczęście nie doznały one poważnych obrażeń, a zdarzenie kwalifikuje się jako kolizję. – Dodaje Słomski

Sam sprawca, obywatel Ukrainy, zaraz po zdarzeniu uciekł pieszo do lasu. W samochodzie marki Fiat znajdował się również pasażer, także obywatel Ukrainy, został on przebadany na obecność alkoholu – był nietrzeźwy. – podsumowuje Oficer.

Na miejscu obecny był również patrol z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej Komendy Policji, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gliwicach oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paniówkach.

Fot. Dominik B. – ZABRZE112.pl

Siły i Środki: