- ŚLĄSK

BYTOM: Pożar 560m2 dachu – Na miejscu interweniowało 15 zastępów! [ZDJĘCIA]

Bytom. Dziś, w sobotę 20 stycznia w bytomskiej dzielnicy Bobrek doszło do pożaru dachu budynku, który jeszcze kilka dni wcześniej był zamieszkały!

O godzinie 3:13 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w jednym z budynków przy ul. Huty Julia, na miejsce zadysponowano zastępy.

Z informacji które napłynęły do Stanowiska Kierowania wynikało, że w budynku brak ma być osób poszkodowanych, te informacje po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzili strażacy. Z budynku kilka dni temu zostali wysiedleni ostatni mieszkańcy. – przekazuje nam dowodzący akcją – kpt. Sławomir Wysypoł.

Działania polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podawaniu trzech prądów wody oraz ewakuacji osób z pobliskiej kamienicy, w której w jednym z mieszkań na najwyższej kondygnacji z powodu na temperaturę popękały okna. Spaleniu uległo 560 metrów kwadratowych dachu.

Na miejscu interweniowało 15 zastępów z Bytomia, Katowic, Knurowa oraz Gliwic w tym 47 ratowników. Działaniami przez pewien czas dowodziła Grupa Operacyjna Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Rejon operacyjny Bytomia zabezpieczał zastęp z JRG Zabrze. Działania zakończono o godzinie 6:47. Przyczyny pożaru ustala Policja.

Fot. Dominik B. – ZABRZE112.pl