- ŚLĄSK

Pijany wbiegł pod samochód – zabrał go śmigłowiec LPR!

Ruda Śląska. W czwartek, 26 maja na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia mężczyzny, na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

Wczoraj około godziny 17:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego na ul. Goduli w Rudzie Śląskiej. Na miejsce zadysponowano służby.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że doszło do potrącenia mężczyzny, który przechodził przez jezdnie podczas zapalonej sygnalizacji czerwonej, w dodatku był on pod wpływem alkoholu. Mężczyzna w ciężkim stanie przetransportowany został przez przybyły na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. W zdarzeniu brak było innych poszkodowanych, kierująca samochodem osobowym marki Hyundai była trzeźwa i nie odniosła żadnych obrażeń.

Potrącony został pieszy, który w cyklu czerwonego światła wbiegł na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Świadkowie, którzy byli na miejscu przekazali policjantom, że mężczyzna był pijany. W ciężkim stanie nieprzytomny został zabrany śmigłowcem do szpitala w Sosnowcu – poinformował rudaslaska.com.pl asp.szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Fot. poglądowe ZABRZE112.pl
Źródło: slask24.info.pl, rudaslaska.com.pl, własne.