- Zdarzenia

Podsumowanie weekendu na drogach naszego miasta

Jeden wypadek, trzynaście kolizji i sześciu nietrzeźwych kierujących to bilans minionego weekendu na drogach naszego miasta. W wypadku ranne została 2 osoby. Policjanci ponawiają apel o rozsądek i ostrożną jazdę.

Za nami długi weekend majowy. Od piątku do poniedziałku na drogach naszego miasto doszło do 1 wypadku i 13 kolizji drogowych.

Do wypadku doszło wczoraj o godzinie 17:33 na ulicy Chudowskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letnia kierująca samochodem osobowym marki Fiat Punto nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 29-letniemu kierującemu samochodem osobowym marki Kia.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została kierująca fiatem oraz 6-letni pasażer z kii, osoby poszkodowane w stanie stabilnym niezagrażającym życiu zostały przewiezione do szpitala.

W trakcie długiego weekendu policjanci zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierowców.

Rekordzistka to obywatelka Ukrainy, która za kierowcę samochodu kia wsiadła, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Od dalszej jazdy powstrzymał ją świadek zdarzenia, który uniemożliwił jej dalszą jazdę, a na miejsce wezwał policjantów.  Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej kara pozbawiania wolności do lat 2 wysoka grzywna oraz zakaz kierowani pojazdów.

Policjanci ponawiają apel o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność na drodze.

Źródło: KMP Zabrze
Fot. ZABRZE112.pl/KMP Zabrze