- Zdarzenia

Wypadek na Chudowskiej!

Wczoraj o godzinie 17:33 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów na ulicy Chudowskiej.

Na miejsce zadysponowano 2 zastępy JRG Zabrze 671[S]21, 25 (11 ratowników); Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz skierowano patrole Policji.

Po przybyciu na miejsce potwierdzono, że doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych, samochody znajdowały się na pasie wyłączonym z ruchu oraz doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych.

Samochodami podróżowało 5 osób. Dziecko opuściło pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb, jedna osoba znajdowała się w pojeździe, ale nie była zakleszczona.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego, przekazaniu osób poszkodowanych przybyłemu na miejsce ZRM oraz usunięciu plam płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Poinformował mł. asp. Krzysztof Migas z KM PSP w Zabrzu.


Zgłoszenie wpłynęło także do dyżurnego Policji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letnia kierująca samochodem osobowym marki Fiat Punto nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 29-letniemu kierującemu samochodem osobowym marki Kia.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została kierująca Fiatem oraz 6-letni pasażer z Kii, osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Poinformował sierż. sztab. Sebastian Bijok z KMP Zabrze.