- Wydarzenia

Dwie osoby zatrzymane – podsumowanie zabezpieczenia niedzielnego meczu!

Zabrzańscy policjanci wspólnie z katowicką prewencją dbali o bezpieczeństwo podczas zabezpieczenia meczu piłkarskiego, który w niedzielę odbył się na stadionie przy ulicy Roosevelta. W trakcie spotkania Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzny w związku z naruszeniem przepisów prawa.

Zabrzańscy policjanci wsparci przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Widowisko zgromadziło na zabrzańskiej arenie ponad 10 tysięcy widzów. Funkcjonariusze już kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem zabezpieczali zabrzańskie ulice, oczekując kibiców, którzy zmierzali na stadion przy ulicy Roosevelta.

Niestety nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic powinien się zachowywać w trakcie trwania imprezy masowej. Będąc uczestnikiem takiej imprezy, obowiązują nas przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Przepisy te niestety zlekceważyło dwóch kibiców Górnika Zabrze.

43-letni kibic z Katowic, na stadion próbował wnieść składany nóż. Do tego w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Drugi z zatrzymanych to 30-latek z Zabrza, który na teren stadionu chciał wnieść gaz pieprzowy. Mężczyźni zostali ujęci przez pracowników ochrony, a następnie zatrzymani przez policjantów.

Zabrzańscy Policjanci przypominają:

Art. 59, ust. 1 – Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych

Kto wnosi lub posiada na imprezie masowej broń, w rozumieniu ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji, wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne lub inne niebezpieczne przedmioty, lub materiały wybuchowe,
podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Źródło: KMP w Zabrzu
Fot. ZABRZE112.pl