- Zdarzenia

Policjanci przyjechali do kradzieży – Uratowali życie mężczyźnie!

Zabrze. W środę, 7 grudnia na ul. Matejki doszło do nietypowej interwencji funkcjonariuszy Policji.

W środę, chwilę przed godziną 14:00 do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o drobnej kradzieży alkoholu ujętej przez ochronę sklepu Biedronka przy ul. Matejki, na miejsce udał się patrol

Policjanci na miejscu zjawili się o godzinie 14:02, gdy mieli już udać się do środka sklepu podszedł do nich bezdomny mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy o mężczyźnie, który leży na chodniku. Policjanci niezwłocznie ruszyli na miejsce — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Patrol natychmiast przekazał informacje dyżurnemu, który na miejsce skierował Zespół Ratownictwa Medycznego, do jego przybycia policjanci prowadzili czynności ratunkowe. Ratownicy wraz z Policjantami przywrócili czynności życiowe mężczyzny – dodaje Oficer.

Poszkodowany został przetransportowany do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, jak się okazało, doszło do Zatrzymania Krążenia spowodowanego Zatorem Płucnym. Kradzieżą natomiast zajął się już następny patrol z kolejnej zmiany – podsumowuje Aspirant.

Fot. poglądowe ZABRZE112.pl