- Zdarzenia

Katastrofa Budowlana w nowo otwartym obiekcie – interweniowała Straż Pożarna!

Zabrze. Dziś, 12 grudnia na ul. Rataja doszło do Katastrofy Budowlanej nowo otwartego obiektu sportowego.

Przed godziną 11:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się nowej hali pneumatycznej przy ul. Rataja. Na miejsce zadysponowano zastępy — informuje st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w wyniku naporu śniegu znajdującego się na dachu hali, doszło do rozszczelnienia jego powłok. Na szczęście na miejscu nie było nikogo. Służby zabezpieczyły teren, które następnie przejął nadzór budowlany – dodaje Oficer.

Nowo otwarty obiekt w Zabrzu przy ul. Rataja miał na co dzień służyć jako pełnowymiarowe boisko przeznaczone na treningi dla młodzieży. Inwestycja na terenie dawnego Koksownika kosztowała ok. 10 mln zł, na jej realizację miasto pozyskało 3 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu. Całkiem niedawno, bo 19 listopada, uroczyście ją otwarto.

Jak udało się dowiedzieć redaktorom Nowin Zabrzańskich z nieoficjalnych źródeł, kopuła jest pneumatyczną powłoką i gromadzący się na niej śnieg powinien topnieć, pod warunkiem, gdyby wnętrze było ogrzewane. Wygląda jednak na to, że o tej porze roku ogrzewania niekoniecznie było w obiekcie regularnie włączane. – Jeśli w takim obiekcie jest w środku ciepło, to śnieg nie powinien zostawać na warstwach kopuły – potwierdza ekspert ds. budownictwa, który zastrzegł swoją anonimowość.

Źródło: Dziennik Zachodni, Nowiny Zabrzańskie
Fot. Dziennik Zachodni/Paweł Kurczonek Polska Press