- Zdarzenia

Pościg w centrum Miasta – Kierowca był pod wpływem alkoholu! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Wczoraj, w czwartek 2 listopada na ul. Goethego doszło do zakończenia się pościgu za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli. Powodem była nietrzeźwość.

Wczoraj o godzinie 18:36 policjanci Ruchu Drogowego próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę Mitsubishi, ten zignorował sygnały świetle oraz dźwiękowe radiowozu i zaczął uciekać.

Przy próbie zatrzymania jeden z funkcjonariuszy otworzył drzwi od strony kierowcy, próbując wyciągnąć kluczyki ze stacyjki i uniemożliwić dalszą jazdę został poszkodowany. Kierujący gwałtownie ruszył z policjantem stojącym na progu pojazdu i przejechał z nim kilkadziesiąt metrów. Funkcjonariusz bez zewnętrznych obrażeń został przetransportowany przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala celem dalszej diagnostyki. — przekazuje nam asp. Adam Strzodka z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

47-latek podczas ucieczki uszkodził infrastrukturę drogową w postaci krawężnika oraz znaku drogowego a chwilę później zakończył swoją podróż. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został już ukarany mandatem karnym wysokości 5000 zł, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. – dodaje Strzodka.

Fot. Dominik B. – ZABRZE112.pl

Siły i Środki: