- Zdarzenia

Wypadek DK88 – Dwa samochody kompletnie zniszczone, pięć osób trafiło do szpitali! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Wczoraj, w środę 8 listopada na DK88 na wysokości Mikulczyc doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Pięć osób trafiło do szpitala

Wczoraj o godzinie 20:11 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o o zderzeniu dwóch pojazdów na DK88. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG Zabrze oraz zastęp OSP Mikulczyce.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie 5 osób, w tym jedna nastolatka. Wszyscy uczestnicy zdarzenia znajdowali się w pojazdach, dwie osoby były zakleszczone. – przekazuje mł. bryg. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu.

Natychmiast przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Dwie osoby w rozbitych samochodach były zakleszczone, dlatego tez podjęto decyzję o użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Po dotarciu do zakleszczonych osób oraz pozostałych uczestników zdarzenia będących w samochodach zostały one przekazane niezwłocznie zespołom ratownictwa medycznego. – dodaje Młodszy Brygadier.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letnia kierująca samochodem renault jadąc w kierunku Bytomia, zjechała na przeciwległy pas jedni i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwka citroenem, którym kierował 46-latek. W wyniku zderzenia pięć osób z poważnymi obrażeniami ciała trafiło do szpitali. Kierujący pojazdami byli trzeźwy. W trakcie ustaleń okazało się, że 35-letni pasażer Renault był poszukiwany w celu odbycia kara 4 miesięcy pozbawienia wolności. — przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu.

Droga w obu kierunkach została odblokowana o godzinie 23.22. Czynności w sprawie trwają. – dodaje Młodszy Aspirant.

Fot. Dominik B. – ZABRZE112.pl

Siły i Środki:


Wcześniej pisaliśmy:

Do oficera dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych na Drodze Krajowej nr 88. Droga jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu.

Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Nasi strażacy wykonywali dostęp do dwóch osób poszkodowanych przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Jedna osoba została ewakuowana z pojazdu w asyście strażaków. Pojazdami podróżowało łącznie 5 osób, wszystkie są przytomne — przekazuje nam mł. bryg. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu.

Na miejsce początkowo miał lecieć helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale został odwołany. Droga pozostanie zablokowana jeszcze przez około 3 godziny (stan na 21:10) — dodaje Młodszy Brygadier.

Na miejsce zostały zadysponowane Zespoły Ratownictwa Medycznego z Zabrza i Gliwic. W zdarzeniu poszkodowanych zostało 5 osób, w tym jedna osoba nieletnia. Poszkodowani po wstępnym zaopatrzeniu przez ratowników na miejscu zdarzenia zostali przetransportowani do szpitali w Zabrzu oraz Rudzie Śląskiej — przekazuje nam Łukasz Pach, Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Na miejscu zdarzenia pracują 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikulczycach, 5 Zespołów Ratownictwa Medycznego z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach oraz patrole Policji.