- Zdarzenia

Pościg za nietrzeźwym kierowcą – W trakcie zatrzymania sięgnął po broń! [ZDJĘCIA]

Zabrze. W niedzielę, 4 czerwca ulicami Zabrza prowadzony był pościg za nietrzeźwym kierowcą, kiedy już kierujący się zatrzymał, usiłował sięgnąć po broń!

O godzinie 17:01 patrol Policji podjął próbę zatrzymania kierującego 36 latka, ten jednak zignorował wszelkie sygnały i ruszył w ucieczkę, którą zakończył po krótkim pościgu na ul. Podleśnej. Tam w trakcie zatrzymania mężczyzna usiłował sięgnąć po broń pneumatyczną, kiedy funkcjonariusze zauważyli co mężczyzna chce zrobić szybko użyli Środków Przymusu Bezpośredniego w postaci siły fizycznej i obezwładnili mężczyznę — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

36-latek w trakcie interwencji wielokrotnie stosował groźby karalne oraz był agresywny wobec funkcjonariuszy. Odmówił badania alkomatem, więc do badania stężenia alkoholu w organizmie pobrano mężczyźnie krew. Został zatrzymany, teraz odpowie m.in. za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie w stanie nietrzeźwości, szereg drogowych wykroczeń podczas ucieczki oraz groźby karalne wobec policjantów. – dodaje Oficer.