- Zdarzenia

Potrącenie na Strefie Ekonomicznej – dziecko w ciężkim stanie zabrane śmigłowcem LPR do szpitala! [ZDJĘCIA]

Zabrze. W piątek, 15 lipca na ulicy Guido Henckela Donnersmarcka doszło do potrącenia pieszej. Na miejscu interweniują służby ratownicze.

Aktualizacja: Według wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym był trzeźwy, 14-letnia dziewczynka nieprzytomna została przetransportowana do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, w stanie ciężkim z obrażeniami głowy.

Siły i Środki:

Wcześniej pisaliśmy: Dzisiaj o godzinie 14:11 do Oficera Dyżurnego Policji wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu osoby na przejściu dla pieszych na ulicy Guido Henckela Donnersmarcka 11. Na miejsce niezwłocznie skierowano służby, w tym śmigłowiec LPR – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Ze wstępnych ustaleń Policjantów wynika, że 14-latka została potrącona na przejściu dla pieszych przez samochód osobowy marki Peugeot. Nastolatka była nieprzytomna. Została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku. Na ten moment (godz. 15:25) droga jest całkowicie zablokowana. Więcej informacji wkrótce!