- Zdarzenia

Pożar ogromnego drzewa – potrzebna była Specjalistyczna Grupa! [ZDJĘCIA]

Zabrze. Wczoraj, 17 lipca na ul. Bytomskiej w Biskupicach miała miejsce interwencja straży pożarnej, zgłoszenie dotyczyło pożaru drzewa.

Wczoraj o godzinie 18:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze drzewa przy ulicy Bytomskiej. Na miejsce zadysponowano zastępy – przekazuje nam st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu.

Po przyjeździe na miejsce stwierdzono, że pożarem objęte jest dość duże drzewo, nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru. Z powodu na zastany po zakończeniu gaszenia zmrok uznano, że działania polegające na ścięciu drzewa odbędą się następnego dnia rano – dodaje Starszy Kapitan.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego JRG Radzionków. Która za pomocą specjalistycznego sprzętu zabezpieczyła drzewo przed upadkiem w niechcianym kierunku, a następnie za pomocą pił do drewna ścięła drzewo – podsumowuje Oficer.

Siły i Środki:
671[S]21 – GBA – JRG Zabrze
671[S]25 – GCBARt – JRG Zabrze
671[S]90 – SLRr – JRG Zabrze
670[S]90 – SLOp – KM PSP Zabrze
632[S]40 – SRt – SGRwys JRG Radzionków
632[S]72 – SRWys – SGRwys JRG Radzionków