- Zdarzenia

Potrącenie na Gdańskiej – Pieszy trafił do szpitala! [ZDJĘCIA]

Zabrze. W środę 27 września na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Gdańskiej doszło do potrącenia. Ruch odbywał się wahadłowo.

O godzinie 11:08 oficer dyżurny zabrzańskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu na ul. Gdańskiej, na miejsce niezwłocznie skierowano służby. — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

41-letni kierujący samochodem osobowym marki Ford nie zachował odległości i doprowadził do zderzenia z hyundaiem kierowanym przez 65-latka, który to potrącił 60-latka na przejściu. Pieszy doznał urazu stopy, zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek, postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. – dodaje Aspirant.

Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, przed zastępem na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który zaopatrzył poszkodowanego i przetransportował go do szpitala. — przekazuje nam mł. bryg. Wojciech Strugacz Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu

Siły i Środki: